دوره های آموزشی,شنبه، 25 شهريور، 1396 562admin

ششمین دوره ی آموزش مجازی سال 1396 شهرداری کاشان با عنوان "آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس" آغاز شد. شرکت در این دوره محدودیتی ندارد و همه همکاران از تمامی شهرداری های استان می توانند در آن شرکت کنند.


آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدسآخرین روز شهریور ماه مصادف است با آغاز هفته دفاع مقدس. هر چند شروع جنگ تلخ بود. اما این تلخی شیرینی را به این مردم هدیه داد که در حالت عادی برای رسیدن به آنها باید قرنها تلاش کرد.

برپایه فرمایش حضرت امام خمینی قدس سره که فرموند جنگ تا پایان رفع فتنه بنابراین ما نمی‌توانیم پایانی برای جنگ (دفاع مقدس)تصور کنیم.امام فرموند جنگ نعمت است.آثار این برکت نعمت شیرینی آن همان آغاز جنگ (دفاع مقدس) است نه با پذیرش قطعنامه.

چرا که علی‌رغم پیروزی قاطع رزمندگان اسلام(جمهوری اسلامی ایران)این پیروزی به ذائقه رزمندگان اسلام و ملت ایران خوش و شیرین نیامد. زیرا حضرت امام خمینی(ره) پذیرش قطعنامه را به جام زهر و تلختر از آن تعبیر کردند.

جنگ هشت ساله که با تحریک و حمایت همه جانبه استکبار جهانی، توسط رژیم بعثی عراق بر مردم ایران تحمیل شد، تنها محدود به خطوط مقدم جبهه ها نبود، بلکه تمام سرزمین اسلامی ما اعم از شهرها و روستاها را در برگرفت.

از آن جا که نظام جمهوی اسلامی در تعارض مستقیم با قدرت های سلطه گر قرار داشت، لذا از همان ابتدا با مقابله ی جدی آنان مواجه شد و جنگ تحمیلی نیز یکی از این روشهای مقابله بود. جنگی که نه تنها موجب تضعیف و سقوط نظام جمهوری اسلامی ایران نشد بلکه مقطع طلایی و تاریخ ساز شد از فداکاری های زنان و مردان این سرزمین و خون هزاران شهید گلگون کفن، نهال نوپای نظام را آبیاری نمود.

در دوره جاری قصد داریم تا با بررسی دفاع مقدس به معارف و علوم آن بپردازیم.

همکاران محترم که علاقمند به شرکت در این دوره هستند می توانند از طریق صفحه شخصی خود نسبت به درخواست ثبت نام اقدام نمایند.

 

اداره آموزش و بهره وری شهرداری کاشان


منبع:

درجه 5/5 (100%) (1 رای)


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .