دوره های آموزشی,پنج شنبه، 19 شهريور، 1394 938admin

هفتمین دوره ی آموزش مجازی سال 1394 شهرداری کاشان با عنوان "مدیریت مشارکتی" بزودی آغاز شد. این دوره صرفاً مخصوص مدیران شهرداری کاشان است و از این رو روند ثبت نام توسط مدیر سامانه انجام خواهد شد.


مدیریت مشارکتی تاریخ حیات بشر، ناظر و شاهد بر این حقیقت است كه در مورد هر كاری كه انسان در طول زندگی خود انجام داده است همیشه این امكان وجود داشته كه همان كار، به نحوی بهتر از آنچه صورت گرفته است نیز انجام داده شود. به ویژه هنگامی كه برای انجام هر كاری بجای یك اندیشه، یك عقیده، یك قدرت تفكر و یك نیروی ابداع و ابتكار از مجموع یا حاصل و نتیجه چند فكر، عقیده و ابتكار استفاده شود.

برای دستیابی به تعهد كاركنان در كار، رضایت شغلی و بهره وری مؤثر، مشاركت كاركنان در تصمیم گیری امری حیاتی و بنیادی است. از طرفی مشاركت كاركنان یك ضرورت اخلاقی نیست، بلكه تنها یك فن از فنون مدیریت است كه فقط در برخی از موقعیت های دیگر مشاركت می تواند به رضایت شغلی و بهره وری كمتر منجرشود. پس مشاركت به تنهایی هدف نبوده، بلكه به عنوان وسیله ای برای ارتقا كارایی مطرح می شود.

برخی از صاحبنظران معتقدند كه مشاركت در امور مختص افراد خاصی نیست و همه افراد می توانند در جهت آن كوشش كنند. محققان مدیریت بر این باورند كه انسانها در هر سطح سازمانی و در هر رده شغلی، از قدرت مشاركت در كارها برخوردارند. اما برخی دیگر نیز معتقدند كه انجام این مهم ویژه افراد خاص و نوابغ است و درصد مهمی از مشاركت را آنان انجام می دهند.

 

دوره مدیریت مشارکتی از ابتدای هفته آینده شروع می شود.

واحد آموزش و پژوهش شهرداری کاشان


منبع:

درجه 0/5 (0%) (0 رای)


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .